آبگرمکن زمینی
آبگرمکن زمینی

آبگرمکن زمینی

آبگرمکن زمینی یا همان مدل ایستاده که در دو نوع گازی و برقی با سیستم و طراحی متنوع در بازار جهانی و داخلی وجود دارند .
در کشور ما تولیدکنندگان بسیاری به تولید این نوع از آبگرمکن ها می پردازند .
اما در اکثر منازل خصوصاً در سالهای گذشته از این سیستم های استوانه ای ایستاده و زمینی گازی به منظور تأمین آب گرم مورد نیاز خانه ی خود استفاده می کردند.

گرم کردن آب شهری و لوله کشی  که برای استحمام، شست و شوی ظروف و البسه، پاکسازی و … در اماکن مسکونی ، ویلایی، آپارتمانی، حیاط دار، برج ها و مجتمع های عظیم و همچنین ادارات و شرکت و محل کار افراد مختلف جوامع گوناگون انجام می شود، به وسیله ی این سیستم ها صورت می گیرد.
پیش از اینکه آبگرمکن های دیواری و پکیج ها در منازل و اماکن دیگر وارد زندگی مردم شوند، استفاده از این آبگرمکن ها شدیداً روی بورس بود .

آبگرمکن زمینی چیست ؟

آبگرمکن زمینی

 

این نوع از آبگرمکن ها که با اصطلاحات دیگری مانند نوع مخزنی، ایستاده، استوانه ای و … نیز شناخته می شوند، سال های سال ، مهمان خانه ی پدربزرگ ها ( نسل های پیشین ) بودند.

چرا آبگرمکن ایستاده بخریم ؟

سختی آب از جمله مواردی است که می شود در بسیاری از مناطق داخل کشور برای اشخاص معضلات جسمی و سلامتی و ضررهای مالی را متحمل نماید.
یکی از این مسائل و معضلات می تواند مشکلات ناشی از رسوب باشد.

رسوب هایی که اغلب از جنس کلسیم سولفات، کربنات و منیزیم هستند و در داخل لوله کشی ها و جداره ها و مجرای تجهیزات تشکیل شده و تجمع بیش از حد این مواد سبب ایجاد اختلال در کار و عملکرد بهینه ی لوله کشی و تجهیزات مربوط به آن می شود.
از این رو در بسیاری از مناطق کشور ایران به کار بردن آبگرمکن های دیواری علی رغم کلیه مزیت هایی که با خود به همراه می آورد ، استفاده از آن دشوار تر بوده و مجبور هستند در منازل و سایر مجتمع های تجاری، خدماتی، سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی و … از آبرم کن های ایستاده ی زمینی استفاده کنند.

مبدل های حرارتی آبگرمکن های دیواری اغلب متشکل از لوله هایی با جنس مسی و بی نهایت باریک می باشند که اگر سختی آب جریان یافته در آن ها بسیار بالا باشد زود به زود رسوب می بندند و دردسر ساز می شوند.
در حالی که در آبگرمکن های زمینی شاهد چنین معضلی نیستیم.