اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز رومیزی (صفحه ای، توکار، و…)  انواع مختلفی دارد که با توجه به سلیقه ی شما در بازار لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه می توانید اجاق گاز مورد نیاز خود را تهیه نموده و در محل مناسب خود نصب کنید.
به جرأت می توان گفت اجاق گاز مهم ترین و کاربردی ترین وسیله در داخل آشپزخانه در سرتاسر جهان به حساب می آید.

اجاق گازهایی که اخیراً به وسیله ی طراحان کارخانجات مختلف ساخته و به بازار عرضه  می شوند، اغلب صفحه ای و رومیزی یا به اصطلاح روکار می باشند .
اجاق گازهای آشپزخانه به به دو صورت کلی اجاق گازهای مبله و اجاق گاز صفحه ای دسته بندی می شوند که هر کدام از این تقسیم بندی ها مدل های مختلفی دارند.
البته نمی توان دسته بندی دقیق و ثابتی برای انواع اجاق گاز رومیزی در نظر گرفت اما بر خلاف اجاق گازهای مبله و فردار این نوع از گاز ها دارای تنوع رنگ و جنس و مدل و دیزاین ظاهری بسیار بیشتری می باشند.

ویژگی های شاخص اجاق گاز رومیزی خوب

به قول انگلیسی ها : ما اینقدر پولدار نیستیم که جنس ارزون بخریم!
گاز رومیزی یک کالای اساسی در آشپزخونه ماست.

اگر شما یه مقدار پول بیشتر بابت گازتون می دید عوضش فردا به مشکلات و ایرادات اساسی برنمی خورید.
وقتی بهش برخوردید بهتون قول می دم که باید یه گاز نو بخرید چون با تعمیر دیگه درست نمی شه.

استیل یا شیشه ای مسأله این است!؟

اینکه گاز صفحه ای شیشه ای بهتر است یا استیل ؛ سوالی است که خیلی از مشتریان دارند.
و باید گفت فروش گازهای شیشه ای نسبت به گازهای استیل بیشتر و آن هم به علت زیبایی این محصولات ولی دردسر گازهای استیل کمتر است .

اما این خود شما هستید که با دقت در انتخاب برند لوازم و تجهیزات آشپزخانه منزل و یا محل کار خود تعیین کننده پاسخ این سؤال  خواهید بود!
تعیین قیمت از طریق تحقیق و پرس و جو یا مقدار پولی که برای خرید این وسیله کنار گذاشته اید و یا سایر شرایط و عوامل می توانند شما را در راستای تصمیم گیری برای خرید این وسیله ی مهم یاری کنند.

اجاق گاز رومیزی اجاق گاز صفحه ای استیل:

در مدل های ساده یک صفحه صاف و صیقلی روی سطح رو پوشونده که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ نظافت انتخاب راحت تری برای مشتریان خواهد بود ولی خوب یه مشکل هم داره اونم اینه که جای خط و خش روش می مونه .
بنابراین اگر میخواید یه گاز زیبا و ساده و البته با نظافت راحت تری رو بخرید حتما استیل ساده انتخاب کنید ولی اگر خواهان گاز های خاص هستید به سراغ گاز های آجدار بروید.

اجاق گاز صفحه ای شیشه ای:

اگه قراره گاز رو برای آشپزخانه خودمون بخریم بهتره از گاز های شیشه انتخاب کنیم.
چون ظاهر شیک تری داره ولی اگه خانواده پر جمعیتی هستیم و یا قراره گاز رو برای خانه ای که خودمان از اون استفاده نمی کنیم بخریم همون استیل باشه بهتره

ترکیب استیل-شیشه :

اگر به دنبال گازهایی با طراحی منحصر به فرد هستید و یا خواهان استفاده از یک گاز محکم و زیبا بهترین اتخاب برای شما همین گازهای استیل و شیشه است.