سینک های گرانیتی
همه چیز درباره سینک گرانیتی

همه چیز درباره سینک گرانیتی

همه چیز درباره سینک گرانیتی :
امروزه، سنگ‌های گرانیتی به سبب داشتن زیبایی و استحکام مناسب در صنایع مختلف مصارف متفاوتی دارند، از جمله در صنعت ساخت و ساز و دکوراسیون و…  در ساخت بخش‌های مختلف ساختمان به کار برده میشوند . یکی از مصارف سنگ گرانیتی استفاده به عنوان سنگ سینک ظرفشویی میباشد زیرا هم دوام بالایی دارد و هم به زیبایی و دیزاین آشپزخانه می‌افزاید.
در این مقاله درباره‌ی جنبه‌های مختلف استفاده از سنگ‌های گرانیتی در ساخت سینک‌های آشپزخانه مطالبی را برای شما کابران عزیز عنوان کنیم.

 

 

 

فرق سینک گرانیتی با استیل :

مقاومت را می توان به عنوان یک فرق سینک گرانیتی با استیل مطرح کرد. سینک های گرانیتی دوام بالایی دارند و بسیار سخت هستند. در عوض سینک استیل سختی بالایی ندارد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در طول روز ظرف های زیادی را کثیف کرده و چندین بار شست و شو در طول روز انجام می دهید، خرید سینک گرانیتی انتخاب بهتری برای شما خواهد بود .
به عنوان دومین فرق سینک گرانیتی با استیل، می توان دوام را مطرح کرد. سینک های گرانیتی با حرارت و فشار بالایی فرم می گیرند و ساخته می شوند. این نوع ساخت باعث مقاومت آن در مقابل لکه، خش و گرما می شود.
سینک استیل نیز در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد. اما این سینک از خراش و لکه محفوظ نخواهد بود. بر روی یک سینک استیل در طول عمر آن احتمالا تعداد زیادی لکه و خط و خش ایجاد خواهد شد. البته تعدادی زیادی از این خش ها اگر کاملا دقت نکنید قابل مشاهده نیستند. سطح درخشان سینک استیل باعث نمایش خط و خش های روی آن می شود. همچنین این سطح درخشان باعث ایجاد لکه های آب روی سطح سینک می شود.
نگهداری و تمیز کردن سینک های گرانیتی راحت تر است. میتوانید با استفاده از پاک کننده‌های معمولی و پارچه‌های نخی و نرم به راحتی سینک‌ گرانیتی خود را تمیز کنید.

توصیه سپید الکتریک این است که برای تمیز کردن این مدل سینکها از برس‌های سیمی و زبر استفاده نکنید.

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن سینک گرانیتی سفید :

  • نصف پیمانه جوش شیرین
  • ۲ قاشق غذاخوری صابون کاستیل
  • ۱۵ قطره اسانس روغنی لیمو
  • اسکاچ
  • اسفنج جادویی